În ce locuri vă place să citiți?

Xiphion.
Verificator
Verificator
Registered for: 3 months
Has thanked: 21 times
Been thanked: 19 times

Staff

User

După cum reiese din titlu, voi în ce locuri obișnuiți să citiți?
Eu citesc cel mai mult acasă, însă din când în când merg la grădina zoologică din oraș și mă așez pe o băncuță care are vederea spre lac, dacă vremea este frumoasă afară, și pot sta acolo cu ore întregi. Am terminat câteva cărți în acest loc.
Alt loc în care obișinuiam să citesc era librăria Habitus, însă s-a desființat. Totuși, nu am terminat niciodată o carte acolo, deoarece se întâlneau diferiți elevi acolo și diferiți oameni care purtau discuții despre viețile lor, iar eu nu mă pot concentra la citit când vobrește cineva lângă mine, chiar dacă vorbește în șoaptă. =))
zerox
Administrator
Administrator
Registered for: 2 years 3 months
2
Has thanked: 29 times
Been thanked: 18 times

Staff

User

Cel mai mult, acasa obisnuiesc sa citesc. Mi-a trecut la un moment dat sa caut si-n afara casei un loc placut si linistit unde as putea citii.
AlucardSama04
Traducător
Traducător
Registered for: 3 months
Has thanked: 2 times
Been thanked: 29 times

Staff

User

Dat fiind că nu prea citesc cărți, am să mă rezum la manga, și, cel mai super loc de citit manga pentru mine e camera lui frate-miu xD
Cea mai mare realizare a mea a fost, este și va fi site-ul AnimeRoNews.
Imagine
1080p nu înseamnă calitate, iar Bitrate Starving-ul e o tâmpenie inventată de encoderii proști.
Amza
Traducător
Traducător
Registered for: 8 months
Has thanked: 71 times
Been thanked: 22 times

Staff

User

În cazul meu, eu citesc doar seara sau noaptea, mai mult în pat sau la birou. :peepoSantaHappy Înainte de pandemie mai citeam la facultate.
Imagine
zerox
Administrator
Administrator
Registered for: 2 years 3 months
2
Has thanked: 29 times
Been thanked: 18 times

Staff

User

AlucardSama04 scrie: Joi Dec 24, 2020 8:41 pm Dat fiind că nu prea citesc cărți, am să mă rezum la manga, și, cel mai super loc de citit manga pentru mine e camera lui frate-miu xD
Tu mai ai frati? :monkaS si eu am crezut ca esti singur la parinti :PepeKMS
Alina
Moderator
Moderator
Registered for: 2 months
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

User

Citesc pe unde apuc. Mereu am o carte în geantă. În mod paradoxal față de majoritatea iubitorilor de lectură, eu nu citesc foarte mult acasă. Cel mai mult o fac în mijloacele de transport, oricare ar fi ele (de la metrou până la avion), pe plajă, în parc ori pur și simplu într-o cafenea, atunci când ies singură să mă plimb :D
Scrie răspuns

Înapoi la “Discuții”