Semnificația numelui de pe forum

Xiphion.
Verificator
Verificator
Registered for: 3 months
Has thanked: 21 times
Been thanked: 19 times

Staff

User

Xiphion este o altă denumire pentru iris (stânjenel) și este una dintre florile mele preferate, iar acel punct l-am pus fiindcă îmi place cum arată un nickname cu punct, însă nu știu exact de ce. Am ajuns să iubesc foarte mult această floare din cauza seriei Spiral: Suiri no Kizura, una dintre seriile anime ale copilăriei mele. O vază cu iriși i-a fost dăruită unui personaj sub un mesaj ascuns, irisul violet reprezentând speranța.
Stânjenelul cred că este singura floare care mă definește. Deși pare o floare "timidă" și simplă, nu-și pierde niciodată din frumusețe (frumusețea reprezentând în cazul meu optimismul).
Amza
Traducător
Traducător
Registered for: 8 months
Has thanked: 71 times
Been thanked: 22 times

Staff

User

Amza - Amza Pellea. Din ce în ce mai puțină lume îl recunoaște pe marele actor român (vorbind de persoanele tinere). Am ales să am acest nickname/nume din 2014, când eram mic mi-au plăcut foarte mult filmele cu el: Nea Mărin Miliardar, Dacii, Nemuritorii și încă multe altele. Cu siguranță le-am văzut pe toate :PeepoPing . Numele în sine este destul de rar întânit și are origini arabe/turcești ( - Hamza :PepeYikes ). Oricum, în mediul online nu cred că mai sunt persoane care au ales același nickname :pepeOK.
Imagine
zerox
Administrator
Administrator
Registered for: 2 years 3 months
2
Has thanked: 29 times
Been thanked: 18 times

Staff

User

Când mă gândesc că, numele de la userul de acum, are o vechime de 10 ani, mă face să mă simt tare bătrân.
Inițial, când am intrat în comunitate, am avut numele de madman89 (trebuia să aleg și eu ceva :PepeHappy ), apoi am trecut la ionutzu89 pe chatango.
Când am plecat de pe anime-ro-sub (6 luni am stat pe acolo), am preluat jtecher și aveam nevoie de un nume. Și cum pe anime ro sub aveam o tipă super faină în echipă (îmi place și de ea, normal :peepoPANTIES ) a venit cu ideea de Zero din Vampire Knight, dar când să fac adresă de mail cu numele ăsta, era deja folosit. Iar în felul ăsta, s-a născut Zerox189!
Heiwa
Utilizator
Utilizator
Been thanked: 2 times

User

Heiwa înseamnă pace în japoneză (am cautat și se pare că este și un nume care se poate da fetelor japoneze, dar este foarte rar folosit). Inspirația mi-a venit de la faptul că numele meu, Irina, înseamnă pace. Deci e ca și cum mi-am tradus numele în japoneză. Prima dată am folosit acest nickname când am fost verificatoare la fast-anime și apoi am tot continuat să-l folosesc cam peste tot prin conturi (jocuri, site-uri etc). Înainte foloseam nickname-ul de Irinaaa1999. Așa cum a zis și Amza (că nickname-ul lui e rar folosit), dacă vedeți pe undeva un nickname cu Heiwa, aceea sunt eu. :peepoSantaHappy
AlucardSama04
Traducător
Traducător
Registered for: 3 months
Has thanked: 2 times
Been thanked: 29 times

Staff

User

Am dat cu capul de tastatură și asta a ieșit. Glumesc.

Alucard din Hellsing (lmao)
Sama pentru că San e nașpa
04, luna în care m-am născut.
Cea mai mare realizare a mea a fost, este și va fi site-ul AnimeRoNews.
Imagine
1080p nu înseamnă calitate, iar Bitrate Starving-ul e o tâmpenie inventată de encoderii proști.
Amza
Traducător
Traducător
Has thanked: 71 times
Been thanked: 22 times

Staff

User

AlucardSama04 scrie: Sâm Ian 02, 2021 2:37 pm Am dat cu capul de tastatură și asta a ieșit. Glumesc.

Alucard din Hellsing (lmao)
Sama pentru că San e nașpa
04, luna în care m-am născut.
:MonkaWae Ce zici de Jorjică-san04 ? :suspepe
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Off topic”